Sušičky vzduchu

Sušičky vzduchu ochlazují tlakový vzduch, vycházející z pravidla z kompresoru, na nízkou teplotu až k tlakovému rosnému bodu, čímž přirozená vzdušná vlhkost ze vzduchu kondenzuje a je časovým ventilem z přístorje automaticky odváděna a odpouštěna. Tím je tlakový vzduch vysušen od vody a nepřenáší se tak rozvody vzduchu do nářadí a poháněných strojů, které voda ničí nejen vnitřní korozí, ale také degradací mazných olejů, které následně přestávají plnit svou funkci, nářadí a stroje se výrazně rychleji opotřebovávají veškeré třecí plochy až k zadření. Toto technické znehodnocení je na všech technologiích snadno rozpoznatelné a výrobci nářadí a strojů je tak neuznávají v rámci reklamačních řízeních. Pořízení kondenzační sušičky tak nejen snižuje náklady na elektrickou energii díky hladkému chodu všech vzduchových strojů a nářadí, ale zejména šetří náklady na jejich servis a pořízení. Pří výběru vhodné průmyslové sušičky soustřeďte svou pozornost zejména na poměr parametru výkonu průtoku vzduchu (někdy uváděn v "kubíkách" resp. m3 za hodinu, někdy v litrech za minutu) k parametru spotřeby elektrické energie. Tento údaj v v principu určuje, kolik práce za konktérní odběr elektřiny dokáže vyvinout, zjednodušeně tedy efektitivu kondenzační sušky resp. kvalitu její použité technologie. Při Energetickém auditu po dobu 10 letého pracovního cyklu sušičky vzduchu tvoří náklady na její pořízení pouze cca 23%, zbytek tvoří právě náklady na elektrickou energii. Pro radu s výběrem se můžete přečíst v poradně podrobný článek JAK VYBRAT SUŠIČKU VZDUCHU , případně se na nás obrátit v kontaktech s dotazem či poptávkou, rádi Vám pomůžeme.

Sušičky vzduchu_kompresory

 

DEW - Dwarkesh engineerig works je výrobní společnost na vzduchové kompresory založená britskými inženýry ze společnosti CompAir roku 1967 v Indii. Byla založena pro přenesení výroby jednoduchých pístových kompresorů, postupem času se tato firma rozvíjela vlastní cestou a dnes již vyrábí také jednoduchou a osvedčenou kondenzační suška vzduchu, nenáročnou na provoz a za výhodné ceny.

ORLÍK - česká klasika z České Třebové je tradičním a jediným tuzemským výrobcem s nezastupitelým místem na domácím trhu. Toto výrobní družstvo se zaměřuje na maloseriovou výrobu osvědčených vzduchových kompresorů a nabízí také osvědčené a robustní kondezační sušičky vzduchu Orlík KSO, které se vyznačují odolnou bytelnou konstrukcí promyšlenou technologií automatického provozu.

BALMA - italská prémiová značka švédského koncernu Atlas Copco s tradicí výroby od roku 1950. Díky velkoseriové výrobě je schopna investovat vysoké částky do neustálého vývoje technologie a designu, díky čemuž je stále leaderem v kompresorové technice na evropském trhu. Její kondenzační sušičky vzduchu se vyznačují vysokou efektivitou provozu, kdy při malých rozměrech a hmotnosti dosahuje sušička vysokých výkonů průtoku vzduchu za minimální spotřebu elektrického proudu, ve které nemá na trhu konkurenci a šetří tím Vaše náklady.

 Kondenzační sušička vzduchu_tabulkaKondenzační sušička vzduchu_tabulka2a

 

Nejprodávanější

17500
4190011750041900
Značky

Stránka 1 z 1 - 24 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 24 položek celkem