Filtry stlačeného vzduchu

Filtrace stlačeného vzduchu pro rozvody z kompresorových jednotek. Běžné filtrace do 16 bar pro průtok vzduchu od 100 l/m do 40 000 l/min (45 m3/h - 2430 m3/h) v mnoha stupních kvality filtrace dle tříd čistoty tlakového vzduchu certifikace ISO 8573 / ISO 12500 obsahuje v posloupnosti 6 filtračních stupňů za prvním prvkem v soustavě cyklónovým odlučovačem (stupeň 0.) jako hrubý předstupeň, dále 1. stupeň filtrace - předfiltr FILTR P, který se využívá pouze při robustnější filtrační soustavě, která však trpí v horších podmínkách zvýšené prašnosti či jiného znečištění okolí. Následuje první základní resp. obecný FILTR G , pokračuje jemný koalescenční FILTR C . Následující stupeň filtrace je adsorbční FILTR V s aktivním uhlí. Systém v kompetaci doplňují dva poslední dočištovací částicové super-jemné prachové FILTR S a utra-jemný FILTR D, který dokončí filtrace na stupně 1 pro zbytkové množství oleje i vody. Součástí každého systému úpravy stlačeného vzduchu by měla být sušička vzduchu.

Filtrace stlačeného vzduchu_1

Filtrace stlačeného vzduchu_stupně filtrůFiltrace stlačeného vzduchu_stupně 2

 

Čistota stlačeného vzduchu dle ISO 8573

 

Renomovaní evropští výrobci strojů a technologií či přímo státní a oborové normy jednotlivých průmyslových oborů definují čistotu tlakového vzduchu dle normy DIN ISO 8573, která začíná nejčistší třídou "0", která je vyhrazena zpravida pouze pro bezolejové kompresory , pokračují běžně nejvyšší třídou čistoty 1 až po základní úroveň 6. Filtrační systém PNEUMATECH je jeden z mála certifikován právě pro tyto mezinárodní standardy.

 

Kvalita stlačeného vzduchu dle DIN ISO 8573

 

 

Pneumatech_filtry stlačeného vzduchu

Desítky let vývoje filtračního systému Pneumatech daly vzniknout jasně nejpoužívanější řadě filtrů stlačeného vzduchu v Evropě, kterou pro  své kompresory dodávají ty nejlepší evropské značky v čele s legendami jako jsou Atlas Copco, Alup, Balma, Ceccato, Mark či Agre. Díky širokému použití a výrobě ve velkých seriích je vyspělost technologie, snadnost použití či odolnost daleko před ostatními filtračními systémy. Dalším efektem výrobních úspor z rozsahu velkosériovosti je také velmi zajímavá cena filtrů vzhledem k jejich účinnosti a kvalitě.

Filtrace stlačeného vzduchu4

 

Nejprodávanější

985
14590198514590
Značky

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem